C0805C153K5RALTU kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
KEMET
På lager: 7.181
Datablad
Opgradering
KEMET
På lager: 5.201
Datablad
På lager: 362
0.015 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
C0805C153K5RALTU
DigiKeys varenummer
399-C0805C153K5RALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C0805C153K5RALTU
Beskrivelse
CAP CER 0.015UF 50V X7R 0805
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
C0805C153K5RALTU Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,88mm)