C0805C151K3HACAUTO
DigiKeys varenummer
C0805C151K3HACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C0805C151K3HACAUTO
Beskrivelse
CAP CER 0805 150PF 25V ULTRA STA
Detaljeret beskrivelse
150 pF ±10% 25V Keramiske kondensatorer X8R 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C0805C151K3HACAUTO Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Mfr
Funktioner
Lavt ESL, Høj temperatur
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,88mm)