C0805C103KMRECAUTO
DigiKeys varenummer
399-C0805C103KMRECAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0805C103KMRECAUTOCT-ND - Afskåret tape (CT)
399-C0805C103KMRECAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C0805C103KMRECAUTO
Beskrivelse
CAP CER 0805 10NF 63V X7R 10%
Detaljeret beskrivelse
10000 pF ±10% 63V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C0805C103KMRECAUTO Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Klassificeringer
AEC-Q200
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,88mm)