C0805C103G4GACTU
DigiKeys varenummer
399-C0805C103G4GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0805C103G4GACTUCT-ND - Afskåret tape (CT)
399-C0805C103G4GACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C0805C103G4GACTU
Beskrivelse
CAP CER 10000PF 16V C0G/NP0 0805
Detaljeret beskrivelse
10000 pF ±2% 16V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0805 (2012 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C0805C103G4GACTU Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Lavt ESL
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±2%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,88mm)