C0805C102K5RAC7215
DigiKeys varenummer
399-C0805C102K5RAC7215TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0805C102K5RAC7215CT-ND - Afskåret tape (CT)
399-C0805C102K5RAC7215DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C0805C102K5RAC7215
Beskrivelse
CAP CER 1000PF 50V X7R 0805
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1000 pF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C0805C102K5RAC7215 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,88mm)