C0805C102J1REC7210 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 3.940
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 3.146
Datablad
Walsin Technology Corporation
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
1000 pF ±5% 100V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C0805C102J1REC7210
DigiKeys varenummer
C0805C102J1REC7210-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C0805C102J1REC7210
Beskrivelse
CAP CER 0805 1NF 100V X7R 5%
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
C0805C102J1REC7210 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,88mm)