C062C393K1R5TA kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
0.039 µF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
C062C393K1R5TA
DigiKeys varenummer
399-C062C393K1R5TA-ND
Producenter
Producentens varenummer
C062C393K1R5TA
Beskrivelse
CAP CER RAD MONO
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
C062C393K1R5TA Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,290" L x 0,090" B (7,37mm x 2,29mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,300" (7,62mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,200" (5,08mm)