C062C224K5R5TA7301
DigiKeys varenummer
399-C062C224K5R5TA7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C062C224K5R5TA7301CT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
C062C224K5R5TA7301
Beskrivelse
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL
Detaljeret beskrivelse
0.22 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R Radial
EDA/CAD-modeller
C062C224K5R5TA7301 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Størrelse/dimension
0,290" L x 0,090" B (7,37mm x 2,29mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,300" (7,62mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,200" (5,08mm)