C0603X562F5JACAUTO
DigiKeys varenummer
C0603X562F5JACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C0603X562F5JACAUTO
Beskrivelse
CAP CER 5600PF 50V U2J 0603
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
5600 pF ±1% 50V Keramiske kondensatorer U2J 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C0603X562F5JACAUTO Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Lavt ESL, Blød terminering, Lav dissipationsfaktor
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,034" (0,87mm)