C0603X560J5HACAUTO
DigiKeys varenummer
399-C0603X560J5HACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0603X560J5HACAUTOCT-ND - Afskåret tape (CT)
399-C0603X560J5HACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C0603X560J5HACAUTO
Beskrivelse
CAP CER 0603 56PF 50V ULTRA STAB
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
56 pF ±5% 50V Keramiske kondensatorer X8R 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C0603X560J5HACAUTO Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Mfr
Funktioner
Lavt ESL, Blød terminering, Høj temperatur
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,037" (0,95mm)