C0603X474J3RACAUTO kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Datablad
0.47 µF ±5% 25V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
C0603X474J3RACAUTO
DigiKeys varenummer
399-C0603X474J3RACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C0603X474J3RACAUTO
Beskrivelse
CAP CER 0603 470NF 25VDC X7R
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
C0603X474J3RACAUTO Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,037" (0,95mm)