C0603X473K5RAC3121 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 1.619
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Datablad
YAGEO
TDK
TDK
0.047 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
C0603X473K5RAC3121
DigiKeys varenummer
399-C0603X473K5RAC3121TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C0603X473K5RAC3121
Beskrivelse
.047UF 50.0V
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,037" (0,95mm)