C0603X472M4REC7411 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Datablad
4700 pF ±20% 16V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C0603X472M4REC7411
DigiKeys varenummer
C0603X472M4REC7411-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C0603X472M4REC7411
Beskrivelse
CAP CER 0603 4.7NF 16V X7R 20%
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
C0603X472M4REC7411 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±20%
Tykkelse (maks.)
0,034" (0,87mm)