C0603X393K4RAL7411
DigiKeys varenummer
399-C0603X393K4RAL7411TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C0603X393K4RAL7411
Beskrivelse
CAP CER FE 0603
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.039 µF ±10% 16V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C0603X393K4RAL7411 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Blød terminering
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,037" (0,95mm)