C0603X222K5RAC3316
DigiKeys varenummer
399-C0603X222K5RAC3316TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0603X222K5RAC3316CT-ND - Afskåret tape (CT)
399-C0603X222K5RAC3316DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C0603X222K5RAC3316
Beskrivelse
CAP CER 2200PF 50V X7R 0603
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2200 pF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C0603X222K5RAC3316 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,037" (0,95mm)