C0603X183J8JAC7210 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Datablad
0.018 µF ±5% 10V Keramiske kondensatorer U2J 0603 (1608 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
C0603X183J8JAC7210
DigiKeys varenummer
399-C0603X183J8JAC7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C0603X183J8JAC7210
Beskrivelse
CAP CER 0603 18NF 10VDC U2J 5%
Producentens standard leveringstid
37 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Lavt ESL, Blød terminering, Lav dissipationsfaktor
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,034" (0,87mm)