C0603X160J5GACAUTO
DigiKeys varenummer
399-20454-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-20454-1-ND - Afskåret tape (CT)
399-20454-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C0603X160J5GACAUTO
Beskrivelse
CAP CER 16PF 50V C0G/NP0 0603
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
16 pF ±5% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C0603X160J5GACAUTO Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Lavt ESL, Blød terminering
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,037" (0,95mm)