C0603X153K1RACTU kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Datablad
0.015 µF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
C0603X153K1RACTU
DigiKeys varenummer
399-C0603X153K1RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C0603X153K1RACTU
Beskrivelse
CAP CER FE 0603
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
C0603X153K1RACTU Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Blød terminering
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,037" (0,95mm)