C0603X152K5HACAUTO
DigiKeys varenummer
399-C0603X152K5HACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C0603X152K5HACAUTO
Beskrivelse
CAP CER FE 0603
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1500 pF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X8R 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C0603X152K5HACAUTO Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Serie
Funktioner
Lavt ESL, Blød terminering, Høj temperatur
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,037" (0,95mm)