C0603X102K1RACAUTO
DigiKeys varenummer
399-16498-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-16498-1-ND - Afskåret tape (CT)
399-16498-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C0603X102K1RACAUTO
Beskrivelse
CAP CER 1000PF 100V X7R 0603
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1000 pF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C0603X102K1RACAUTO Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,037" (0,95mm)