C0603T473K4RCCTU kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Datablad
0.047 µF ±10% 16V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
C0603T473K4RCCTU
DigiKeys varenummer
399-C0603T473K4RCCTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C0603T473K4RCCTU
Beskrivelse
CAP CER 0603
Producentens standard leveringstid
99 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
C0603T473K4RCCTU Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
COTS
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,034" (0,87mm)