C0603C473K3NACAUTO
DigiKeys varenummer
399-C0603C473K3NACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0603C473K3NACAUTOCT-ND - Afskåret tape (CT)
399-C0603C473K3NACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C0603C473K3NACAUTO
Beskrivelse
CAP CER 0603
Detaljeret beskrivelse
0.047 µF ±10% 25V Keramiske kondensatorer X8L 0603 (1608 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C0603C473K3NACAUTO Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Mfr
Funktioner
Høj temperatur
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,034" (0,87mm)