C0603C472K2RACAUTO7411 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 75.002
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 10.611
Datablad
4700 pF ±10% 200V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
C0603C472K2RACAUTO7411
DigiKeys varenummer
399-C0603C472K2RACAUTO7411TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C0603C472K2RACAUTO7411
Beskrivelse
CAP CER 4700PF 200V X7R 0603
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
C0603C472K2RACAUTO7411 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,034" (0,87mm)