C0603C240F5TACAUTO
DigiKeys varenummer
399-C0603C240F5TACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C0603C240F5TACAUTO
Beskrivelse
CAP CER 0603 24PF 50VDC X8G 1%
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
24 pF ±1% 50V Keramiske kondensatorer X8G 0603 (1608 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Mfr
Funktioner
Lavt ESL, Høj temperatur
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,034" (0,87mm)