C0603C102MDRAC7081
DigiKeys varenummer
399-C0603C102MDRAC7081TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0603C102MDRAC7081CT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
C0603C102MDRAC7081
Beskrivelse
CAP CER 0603
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1000 pF ±20% 1000V (1kV) Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C0603C102MDRAC7081 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Lavt ESL, Højspænding
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Applikationer
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)