C052H103K1G5GAT500
DigiKeys varenummer
399-11643-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-11643-1-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
C052H103K1G5GAT500
Beskrivelse
CAP CER 10000PF 100V C0G/NP0 RAD
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10000 pF ±10% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C052H103K1G5GAT500 Modeller
Funktioner
Lavt ESL, Høj temperatur
Mfr
Applikationer
Serie
Monteringstype
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Pakke/hus
Radial
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,190" L x 0,090" B (4,83mm x 2,29mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,245" (6,22mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,200" (5,08mm)
Spænding - Nominel
Lederudformning
Formede ledere
Temperaturkoefficient
Grundlæggende varenummer
Driftstemperatur
-55°C – 200°C