C052C472K5R5CA
DigiKeys varenummer
399-C052C472K5R5CA-ND
Producenter
Producentens varenummer
C052C472K5R5CA
Detaljeret beskrivelse
4700 pF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R Radial
EDA/CAD-modeller
C052C472K5R5CA Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,190" L x 0,090" B (4,83mm x 2,29mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,245" (6,22mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,200" (5,08mm)