C0402T104K8RBCTU kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
KEMET
På lager: 29.730
Datablad
Opgradering
Parametrisk ækvivalent
TDK
TDK
0.1 µF ±10% 10V Keramiske kondensatorer X7R 0402 (1005 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
C0402T104K8RBCTU
DigiKeys varenummer
399-C0402T104K8RBCTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C0402T104K8RBCTU
Beskrivelse
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0402
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
C0402T104K8RBCTU Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)