C0402C620J5GACAUTO
DigiKeys varenummer
399-C0402C620J5GACAUTOTR-ND
Producenter
Producentens varenummer
C0402C620J5GACAUTO
Beskrivelse
62.0PF 50.0V
Detaljeret beskrivelse
62 pF ±5% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Lavt ESL
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Bulk
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)