C0402C561F5JACAUTO
DigiKeys varenummer
C0402C561F5JACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C0402C561F5JACAUTO
Beskrivelse
CAP CER 560PF 50V U2J 0402
Detaljeret beskrivelse
560 pF ±1% 50V Keramiske kondensatorer U2J 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C0402C561F5JACAUTO Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Lavt ESL, Lav dissipationsfaktor
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)