C0402C473J8NACTU
DigiKeys varenummer
399-C0402C473J8NACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0402C473J8NACTUCT-ND - Afskåret tape (CT)
399-C0402C473J8NACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C0402C473J8NACTU
Beskrivelse
CAP CER 0.047UF 10V X8L 0402
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.047 µF ±5% 10V Keramiske kondensatorer X8L 0402 (1005 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C0402C473J8NACTU Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Mfr
Funktioner
Høj temperatur
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)