C0402C471J1GACAUTO
DigiKeys varenummer
399-15760-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-15760-1-ND - Afskåret tape (CT)
399-15760-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C0402C471J1GACAUTO
Beskrivelse
CAP CER 470PF 100V C0G/NP0 0402
Detaljeret beskrivelse
470 pF ±5% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C0402C471J1GACAUTO Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Lavt ESL
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)