C0402C393J4RACTU
DigiKeys varenummer
399-C0402C393J4RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0402C393J4RACTUCT-ND - Afskåret tape (CT)
399-C0402C393J4RACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C0402C393J4RACTU
Beskrivelse
CAP CER 0.039UF 16V X7R 0402
Detaljeret beskrivelse
0.039 µF ±5% 16V Keramiske kondensatorer X7R 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C0402C393J4RACTU Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)