C0402C360J5HACAUTO
DigiKeys varenummer
C0402C360J5HACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C0402C360J5HACAUTO
Beskrivelse
CAP CER 0402 36PF 50V ULTRA STAB
Detaljeret beskrivelse
36 pF ±5% 50V Keramiske kondensatorer X8R 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C0402C360J5HACAUTO Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Mfr
Funktioner
Lavt ESL, Høj temperatur
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)