C0402C201K4JACAUTO kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
200 pF ±10% 16V Keramiske kondensatorer U2J 0402 (1005 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
KEMET U2J Dielectric MLCCs | Digi-Key Daily
C0402C201K4JACAUTO
DigiKeys varenummer
C0402C201K4JACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C0402C201K4JACAUTO
Beskrivelse
CAP CER 200PF 16V U2J 0402
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
C0402C201K4JACAUTO Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)