C0402C200G5GACTU
DigiKeys varenummer
399-C0402C200G5GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0402C200G5GACTUCT-ND - Afskåret tape (CT)
399-C0402C200G5GACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C0402C200G5GACTU
Beskrivelse
CAP CER 20PF 50V C0G/NP0 0402
Detaljeret beskrivelse
20 pF ±2% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C0402C200G5GACTU Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Lavt ESL
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±2%
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)