C0402C183K3RACAUTO
DigiKeys varenummer
399-C0402C183K3RACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C0402C183K3RACAUTO
Beskrivelse
CAP CER 0402
Producentens standard leveringstid
99 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.018 µF ±10% 25V Keramiske kondensatorer X7R 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C0402C183K3RACAUTO Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)