C0402C153K5REC kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 23.628
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 54.496
Datablad
YAGEO
YAGEO
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Cal-Chip Electronics, Inc.
0.015 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0402 (1005 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C0402C153K5REC
DigiKeys varenummer
C0402C153K5REC-ND
Producenter
Producentens varenummer
C0402C153K5REC
Beskrivelse
CAP CER 0402 15NF 50V X7R 10%
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
C0402C153K5REC Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)