C0402C153K4RECTU kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 10.777
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 124.836
Datablad
Walsin Technology Corporation
KYOCERA AVX
Würth Elektronik
YAGEO
0.015 µF ±10% 16V Keramiske kondensatorer X7R 0402 (1005 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C0402C153K4RECTU
DigiKeys varenummer
399-C0402C153K4RECTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C0402C153K4RECTU
Beskrivelse
CAP CER 0402 15NF 16V X7R 10%
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
C0402C153K4RECTU Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)