C0402C105M8PACTU
DigiKeys varenummer
399-C0402C105M8PACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0402C105M8PACTUCT-ND - Afskåret tape (CT)
399-C0402C105M8PACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C0402C105M8PACTU
Beskrivelse
CAP CER 1UF 10V X5R 0402
Producentens standard leveringstid
31 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 µF ±20% 10V Keramiske kondensatorer X5R 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C0402C105M8PACTU Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±20%
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)