C0402C103K1RACAUTO
DigiKeys varenummer
399-C0402C103K1RACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0402C103K1RACAUTOCT-ND - Afskåret tape (CT)
399-C0402C103K1RACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C0402C103K1RACAUTO
Beskrivelse
CAP CER 0402 10NF 100VDC X7R
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10000 pF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7R 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C0402C103K1RACAUTO Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)