C0402C103J4RECTU kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 32.985
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 248.430
Datablad
Walsin Technology Corporation
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Murata Electronics
10000 pF ±5% 16V Keramiske kondensatorer X7R 0402 (1005 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C0402C103J4RECTU
DigiKeys varenummer
399-C0402C103J4RECTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C0402C103J4RECTU
Beskrivelse
CAP CER 0402 10NF 16V X7R 5%
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
C0402C103J4RECTU Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)