C0402C102J4REC kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 57.256
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
Walsin Technology Corporation
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
1000 pF ±5% 16V Keramiske kondensatorer X7R 0402 (1005 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C0402C102J4REC
DigiKeys varenummer
C0402C102J4REC-ND
Producenter
Producentens varenummer
C0402C102J4REC
Beskrivelse
CAP CER 0402 1NF 16V X7R 5%
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
C0402C102J4REC Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)