C0402C102G5GAC3020 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 13.544
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 13.850
Datablad
TDK
1000 pF ±2% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
C0402C102G5GAC3020
DigiKeys varenummer
399-C0402C102G5GAC3020TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C0402C102G5GAC3020
Beskrivelse
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 0402
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Lavt ESL
Tolerance
±2%
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)