C0402C100C5GACAUTO
DigiKeys varenummer
399-C0402C100C5GACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0402C100C5GACAUTOCT-ND - Afskåret tape (CT)
399-C0402C100C5GACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C0402C100C5GACAUTO
Beskrivelse
SMD AUTO C0G, CERAMIC, 10 PF, 2%
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 pF ±0,25pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C0402C100C5GACAUTO Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Lavt ESL
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Forældet
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Tolerance
±0,25pF
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)