C0402C100C5GACAUTO | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | C0402C100C5GACAUTO |
Beskrivelse | SMD AUTO C0G, CERAMIC, 10 PF, 2% |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 10 pF ±0,25pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk) |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | C0402C100C5GACAUTO Modeller |
Kategori | Driftstemperatur -55°C – 125°C |
Mfr | Funktioner Lavt ESL |
Serie | Klassificeringer AEC-Q200 |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Applikationer |
Varestatus Forældet | Monteringstype |
Kapacitans | Pakke/hus 0402 (1005 metrisk) |
Tolerance ±0,25pF | Størrelse/dimension 0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm) |
Spænding - Nominel | Tykkelse (maks.) 0,022" (0,55mm) |