ALS80A912NS450 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
9100 µF 450 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - skrueterminaler 22mOhm @ 100Hz 9000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ALS80A912NS450
DigiKeys varenummer
ALS80A912NS450-ND
Producenter
Producentens varenummer
ALS80A912NS450
Beskrivelse
CAP ALUM 9100UF 20% 450V SCREW
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
ALS80A912NS450 Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
18.1 A @ 100 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
25.5 A @ 10 kHz
Impedans
15 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
1,252" (31,80mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
3,031" diam. (77,00mm)
Spænding - Nominel
450 V
Højde - Monteret (maks.)
7,717" (196,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
22mOhm @ 100Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
9000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C