ALS70U912NW450 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
9100 µF 450 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - skrueterminaler 26mOhm @ 100Hz 20000 timer @ 85°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ALS70U912NW450
DigiKeys varenummer
ALS70U912NW450-ND
Producenter
Producentens varenummer
ALS70U912NW450
Beskrivelse
CAP ALUM 9100UF 20% 450V SCREW
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
ALS70U912NW450 Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
19.7 A @ 100 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
27.4 A @ 10 kHz
Impedans
18 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
1,252" (31,80mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
3,031" diam. (77,00mm)
Spænding - Nominel
450 V
Højde - Monteret (maks.)
6,732" (171,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
26mOhm @ 100Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
20000 timer @ 85°C
Driftstemperatur
-40°C – 85°C