ALS70A561DE550 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
560 µF 550 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - skrueterminaler 791mOhm @ 100Hz 11000 timer @ 85°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ALS70A561DE550
DigiKeys varenummer
ALS70A561DE550-ND
Producenter
Producentens varenummer
ALS70A561DE550
Beskrivelse
CAP ALUM 560UF 20% 550V SCREW CH
Producentens standard leveringstid
38 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
ALS70A561DE550 Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
3.5 A @ 100 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
6 A @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
689 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,504" (12,80mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
1,417" diam. (36,00mm)
Spænding - Nominel
550 V
Højde - Monteret (maks.)
3,307" (84,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
791mOhm @ 100Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
11000 timer @ 85°C
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - skrueterminaler
Driftstemperatur
-40°C – 85°C