ALS30A222KE250
DigiKeys varenummer
399-ALS30A222KE250-ND
Producenter
Producentens varenummer
ALS30A222KE250
Beskrivelse
CAP ALUM 2200UF 20% 250V SCREW
Producentens standard leveringstid
30 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2200 µF 250 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - skrueterminaler 69mOhm @ 100Hz 18000 timer @ 85°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ALS30A222KE250 Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
7.7 A @ 100 Hz
Emballage
Boks
Rippel strøm @ høj frekvens
9.1 A @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
55 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,874" (22,20mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
2,008" diam. (51,00mm)
Spænding - Nominel
250 V
Højde - Monteret (maks.)
3,228" (82,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
69mOhm @ 100Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
18000 timer @ 85°C
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - skrueterminaler
Driftstemperatur
-40°C – 85°C